Aquanegro – Blackwateris iki karo buvo Naujosios Meksikos sostinė (Miguel Zapata doktrina)

Zapatos doktrina tai rūpestis praeitimi ir ateitimi, verčiantis dabartyje kurti ateitį tiek Aquanegros mieste, tiek likusioje Naujojoje Meksikoje.

Skaityta - 155

Nuožmus JAV ir Meksikos karas, trukęs kelis metus prasidėjo dėl ginčo apie vergovę. Kaip žinote, JAV yra neuždrausta vergovė, pietinių valstijų plantacijų savininkai uoliai saugoja teisę išnaudoti vergus, kraunantis turtą sau ir savo vaikams.

Tie patys savininkai, amerikiečiai, ieško galimybių plėstis ir netrukdomai vykdyti veiklą, kadangi šiaurinėje JAV stiprėja abolicionistų judėjimas. Todėl naujakuriai iš JAV pradeda persikėlimą į Naująją Meksiką ir tenai netrukdomai augina medvilnę plantacijose.

Kaip teigia vienas iš vergovės šalininkų Stephen F. Austinas – „pagrindinis produktas mus ištraukiantis iš skurdo yra medvilnė ir to negalim padaryti be vergų pagalbos”.

Stephen F. Austinas

Taigi nauji naujakuriai vežasi kartu ir vergus į Naująją Meksiką, kuri buvo yra Meksikos teritorijos dalis.

Tai yra rimta problema Meksikos vyriausybei ir visuomenei, nes kovoje dėl Meksikos nepriklausomybės, meksikiečiai buvo vieningi ir pricipingi – vergovė Meksikoje turi būti uždrausta.

Tai ir padaryta. Karo baigtis Meksikai buvo tragiška – Teksasas, Naujoji Meksika ir Kalifornija tapo JAV teritorijos dalimis. 

Blackwateris iki karo buvo Naujosios Meksikos sostinė, tik kitu pavadinimu Aquanegro. Aquanegro yra mano tėvo Emiliano Zapatos gimtasis miestas, todėl menu miesto praeitį ir jo gyventojus.

Po karo baigties miestas buvo pervadintas dabartiniu pavadinimu. Jeigu iki karo Aquanegro buvo Naujosios Meksikos sostinė, tai dabar miestas liko tik JAV provincija, kurioje retai apsilanko pareigūnai.

Po karo naujoji valdžia ėmėsi radikalių pokyčių ir nubaudė visus meksikiečius, kurie kovojo kare prieš JAV ir gyveno tose teritorijose. Tarp jų ir mano tėvą.

Karo veteranai ir jų šeimos prarado namus, darbus ir gyvenimus. Daugelis buvo priversti ieškotis įvairiausio uždarbio, tad meksikiečiai ilgainiui buvo praminti banditais.

Bet tai netiesa, daugelis ir dabar lieja prakaitą sunkiai, jog galėtų turėti bent kokią ateitį. Meksikiečių teisingumo troškimas reikalauja tiesos.

Zapatos doktrina tai rūpestis praeitimi ir ateitimi, verčiantis dabartyje kurti ateitį tiek Aquanegros mieste, tiek likusioje Naujojoje Meksikoje.

Todėl kiekvienas meksikietis turėtų siekti atgauti orumą ir atkurti Naujosios Meksikos nepriklausomybę. To būtina siekti įvairiausias būdais: nuo referendumo iki nepriklausomybės karo.

Šis būdas bus skirtas užtikrinti Naujosios Meksikos klestėjimą. Naujoji Meksika yra gyvenimas, o Aquanegro yra jos vartai į gyvenimą. 

Sekanti istorija

N-18 | REDWest LifeRP salos Bendruomenė nusprendė: Persirenginėji – linčo teismas